XRP uzun zamandır sec davası ile yaptığı mücadelede zafere çok daha yakın duruma geldi. Geçtiğimiz yıllarda kayıt dışı para aktarma konusunda dava açılan ripple tarafına şuanda mahkeme tarafından istenen belgeler ve diğer gelişmelere bağlı olarak yeni deliller sunuldu. Son görülen davada ise Ripple , sec tarafına karşı gösterdiği mücadelede zafer kazanmış duruma geçti. Yapılan savunmalara karşı ripple tarafının mahkemeye daha güçlü deliller gösterdiği ve savcılar tarafından değerlendirmeye alındığı biliniyor.

ABD mahkemelerinde alınan karara bağlı olarak yargıçlar tarafından her davada delil yetersizliği kararına bağlı olarak değişen kararlar sonucunda herhangi bir sonuca varılamıyordu. Bu durum karşısında ripple daha açıklayıcı ispatlar sunarak mahkeme sürecini biraz daha kısaltarak zafer kazanma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor.

XRP SON DAKİKA

Gelişmeler yakından takip edilirken bitcoin tarafında beklenen yükseliş gerçekleşmediği için bir çok altcoin gibi XRP’de bu durumdan nasibini aldı. Şayet bitcoin bu düşüşü yaşamasaydı, bu dava sonucundan çıkan karar ile birlikte %40 bir yükseliş göstermesi bekleniyordu. Fakat beklenen olmadığı gibi şuan 0.89$ seviyelerinde hareket ediyor. 1 dolar gibi bir rakama ulaşması ise çok kısa süre içerisinde gerçeklemesi bekleniyor. XRP fiyatının ne zaman yükseleceği ise davanın net bir karara varması sonucunda büyük bir yükseliş beklentisi içerisinde olduğu tahmin ediliyor. BTC ile birlikte orantılı şekilde yükseldiği görülen XRP için şuan nakitte kalma en mantıklı yatırım olacağa benziyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com