XLM coin 2014 yılında varlık transferlerini yeni bir proje olarak piyasaya çıkmış bir coin oldu. Bankalar arasında ki para transferini sağlamak amacı ile ortaya çıkan xlm coin neden düşüyor? 24 saatlik hacimlerde büyük bir değer kazanan bu coin için bankaların işlem hacimlerine bakılarak arz-talep durumlarını etkileyerek yükseliş gösteren bir kripto para. XLM bankalar arasındaki bu para alış verişini hızlı ve güvenli yapmanın yanı sıra transfer ücreti oldukça düşük tutması ile tercih edilmektedir. Merkezi olmayan bu coin bitcoin ve ethereum gibi büyük coinlere göre daha hızlı para transfer olanağı sağladığından tercih oranı diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır. Bu tür sistemle hareket eden coinler arasında en çok tercih edilmesinin nedeni ise diğer coinlere göre herhangi bir kar amacı olmamasından kaynaklandığı bilinmektedir.

PEKİ XLM NEDEN DÜŞÜYOR?

XLm borsada işlem gören yüksek coinlere göre daha çok bankacılık sistemleri üzerinden bir alternatif olmasından kaynaklı olarak bulunuyor. Piyasada bankaların tercih sebepleri arasında görülen xlm coin bu borsada arz-talep artışındaki ve kar satışlarının çok fazla olmasından kaynaklı bir düşüş eğilimi gösterebilmektedir. Aynı zamanda bir çok kişinin bitcoin üzerinden yaptığı yatırımlar ile yüksek oranlarda alım yapması nakit akışını yavaşlatması nedeniyle bu ve bunun gibi bir çok altcoin için bekleme sürecine girmektedir. Yüksek oranlarda yatırım yapan kişilerin zarar etmemesi için yüksek oranları beklemesi gerektiği ve nakit akışının çok fazla olmadığı kripto para borsalarında ki altcoinlerin de bu durumdan etkilendiği bilinmektedir.

Son 24 saatlik işlem hacimlerine bakıldığında $0.291250 seviyelerinde hareket ediyor. 24 saatlik hacim değeri ise 82,555,889.60 xlm oluyor. Binance üzerinden satın alma işlemlerinde bir çok işlem çifti ile satın alarak yatırım yapmanıza olanak sağlanıyor. Alım fırsatı her coinde olduğu gibi gelecekte ne gibi bir yükseliş gerçekleşeceği bilinmediğinden her yatırım risk içermektedir. Yüksek ihtimal 1 TL li rakamları görecek uzmanların tavsiyesi “maliyet düşürmek için alım yapmayın paranız TL olarak kalsın 1 TL li rakamlara düşünce kademeli olarak elinizdeki nakitle maliyet düşürün” şeklinde yorumlar da yapılmaktadır. Yatırım tavsiyesi değildir.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com