Piyasaya çıktığı günden itibaren coin yatırımcılarının merceğine giren SHIBA coin kripto para borsalarında listelendikten sonra özellikle binance borsasında büyük bir yükseliş ivmesi kazandı. Peki Shiba Coin neden düşüyor? ELON MUSK doge coin gibi bu coin için attığı tweet sonrasında büyük bir yükselişe geçmesinin ardından çok uzun sürmeden düşüş eğilimi gösterdi. Elon Musk’ın annesi ile birlikte yaptıkları bir televizyon programındaki konuşmasının ardından SHIBA coin yükseliş trendine giren coinler arasında listelenmesinin ardından %140 bir artış gösterdi. Çok uzun sürmeyen bu yükselişin ardından BTC nedeni ile düşüş gösteren coin için bir çok yatırımcının sonu DOGE coin gibi olacağı yorumlandı.

Önceden listelendiği kripto para borsalarındaki trendi çok fazla grafik hareketleri göstermediği gibi aynı zamanda binance listeleme yapacağını duyurduktan sonra şaka coini olarak çıkan SHIBA Coin bir çok kişinin coin listesinde yer aldı. Geleceği Doge coin gibi olacağını yorumlayan bir çok analizci yaptığı grafik çalışmaları ile yükseliş ve destek dirençlerindeki kırılmaları yorumlayarak adeta balinalara bir yol açtığı söyleniyor.

Piyasaya yeni çıkan coinler genellikle yüksek risk içerdiğini hatırlatan bir çok coin uzmanı bu durumun tam tersi olacağını hiç bir zaman savunmadıkları gibi bu coin için desteklerini her zaman sürdürdü. Nedeni ise Elon Musk gibi dünya zenginleri listesinde yer alan birinin desteklemesi oldu.

SHIB coin piyasaya oldukça fazla token arzı ile birlikte çıktığı için piyasa değeri oldukça yüksek rakamlara ulaşacağından hacim olarak artış göstersede piyasa değeri beklenen seviyelere çıkmayacağı savunuluyor. Bu durumu matematiksel olarak hesaplama yapıldığında ise bu coin 1 dolar olması halinde dünya altın rezervlerinin toplam değeri , shib coin piyasasında bulunan tokenlerin değerinin %10 altında bir değere ulaşabiliyor. Haliyle bu miktara ulaşamayacağı öngörülürken gelecekte 1$ gibi bir rakam hayal olabilir. Yatırımları bu tür matematiksel hesaplamaları yaparak uygulamak her zaman için paranıza değer kazandıracaktır.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir