Ripple usulsüz olarak gerçekleştirilen kripto hareketleri karşısında ABD ülkesinde SEC Davası ile mahkeme karşısına çıkmış ve ripple tarafında dava sonucunun ne şekilde sonuçlandığı merak ediliyor. Kayıt dışı satış yapılarak fon oluşturulup satılması karşısında açılan davanın sonucu iki taraftan istenilen belgeler neticesinde karara varılacağı mahkeme tarafından açıklandı.

RİPPLE XRP MAHKEME DAVA SONUCU

SEC davası sonucunda mahkeme kesin bir karara varmamıştır. Dava görüldüğü süre içerisinde iki taraftan istenilen belgelerin mahkemeye ibraz edilmesi halinde davanın tekrar görüleceği mahkeme tarafından kararlaştırıldı

Dava sonucunun tarafına göre XRP değerinin ne şekilde ilerleyeceği ise merak ediliyor. Davanın xrp tarafı ile sonuçlanması halinde değerini artıracağı beklenirken, aleyhine bir şekilde sonuçlanması halinde ise büyük oranda değer kaybedeceği tahmin ediliyor.

XRP davalarla mücadele etmekle birlikte SEC tarafından istenilen belgeleri doğru bir şekilde ibraz etmesi halinde kripto para piyasalarında işlem hacminede bağlı olarak büyük oranda artış gösterecek. Dava sürecinde beklenilen yükselişi göstermeyen XRP tarafı bu davanın açıldığı günden itibaren %10 oranında bir değer kaybederek yaklaşık 0.50 oranlarında düşüş gösterdi. Bu dava nedeniyle bir çok borsa da işleme açılamayan XRP için gelişiminde gerçekleşmesi beklenen projelere de start verilmiş değil. Usulsüz işlem yapıldığı ispatlanması halinde bir çok borsadan çıkartılması hatta %100 oranında bir değer kaybedeceği iddia ediliyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com