Luna Coin 2018 yılında 2 ortak tarafından kurularak piyasaya sunulan kripto paralardan sadece bir tanesi. Luna ilk çıkış tarihinden itibaren oldukça yüksek oranlara yaklaşan değerlerle büyük kazançlar sağlamakla birlikte son zamanlarda kullanıcıların neden düşüyor? sorusunu akıllara getirdi. Terra coin olarak bilinen Luna inovasyon açısından ve içerisinde geliştirilen teknolojilerle yatırımlarını artırması sayesinde %100 bir artış göstermiş ve bu yazı yazılırken 6.4 $ seviyelerinde işlem görüyor. BTC tarafındaki düşüşün bu coini de etkilediği görülürken bir çok yatırımcı satma işlemi ile birlikte coinin daha düşük seviyelerine inmesine yol açtı.

Güner kore ülkesi ile olan bağlantısı ve kurucularından biri olan Twon bu ülkede yaptığı e-ticaret girişimlerinden öğrendiği projeler ve teknikleri bu coin üzerinden geliştirmeye açması daha da yükselmesine sebep oldu. Luna coin piyasalarda son zamanlardaki düşüşünü sürdürürken yatırımcıların panik satışlarını yapmaması ve aşağı yönlü hareketlerin sadece düzeltme olabileceğini yorumlayan uzmanların uzun vade için oldukça kazançlı bir coin olduğunu yorumluyor.

LUNA TERRA COİN ANALİZLERİ

Düşüş eğilimi gösteren luna için panik satışlarının hacim kaybetmesinin en büyük nedenleri arasında. Özellikle al sat yapan yatırımcılar bu sayede destek noktalarını geçmesine yol açtığı gibi balinalarında bir nevi tuzağına düşmüş oluyor. Son günlerde Elon Musk tarafından BTC tarafına yaptığı manipülasyonların da bu duruma etkisinin de oldukça yüksek olduğu görülüyor. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile BTC yatırımcılarının satış yapmasına ve büyük oranda değer kaybetmesine yol açan bu durum sonucunda bir çok alt coin etkilenerek aşağı yönlü hareket ediyor. Bu etki Luna coin içinde geçerli olacak ve ne zaman yükseliş göstereceği ise bilinmiyor.

Terra luna tarafında ise değer kaybının sadece bir düzeltme olduğu savunulsa da yatırımcıların bu durum karşısında oldukça tedirgin bir süreç geçirdiği ve satışların hızlı bir şekilde arttığı gözlemlenebiliyor. BTC tarafında ki yükselmenin ardından düzeltme yapması tahmin edilen luna coin için satış emirleri de bu duruma neden olabiliyor. Kripto borsalarındaki işlem çiftlerinde günün en çok değer kaybeden coini olarak en alt sıralarda yer alan luna terra %17’lik bir değer kaybıyla 6.37$ seviyelerinde işlem görüyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com