Kripto para analizi yapan bir çok kişi borsa işlemlerinde yapılan grafik analizleri ile gelecekte nasıl bir çizgi çizeceğini gösteren işaretler ve anımsamalar ile grafik okuyarak ve yorumlayarak analiz edebiliyor. Bu şekilde yapılan işlemler sonucunda grafiği okunan coin ve borsa için ilerleyen süreçte nasıl hareket edeceğini tahmin ederek ona göre yatırım almaları sağlanırken kaybetme oranı daha da düşerek kazanç oranı yükseltilebiliyor. Bu yükselme için gerekli olan işaretleri ve grafik yorumlamaları iyi derecede yapmak en doğru sonucu verdiği gibi kaybetme oranlarını da azaltmaktadır. Grafik okuma işlemlerini doğru şekilde yapmanın sonucunda %80 bir başarı getirdiği gibi her zaman beklenen artışı veya azalışı göstermeyebilir. Destek noktaları ve iğne durumlarını hesaba katarak yapılan coin mum süreçlerini sürekli olarak takip etmek başarı oranını artırmakta.

Grafik okuma içerisinde bulunan terimleri de iyi bilmek gerektiğinden borsa işlemlerinden kripto para piyasasına geçen bu grafik okuma işlemlerindeki terimler şu şekilde ;

 • boğa ve ayı piyasası
 • destek dirençleri
 • fibonacci
 • grafik partneleri
 • mum ve iğne atma
 • hacim değeri
 • grafik partnerleri
 • zaman aralıkları
 • kaynaklar
 • teknik indikatörler

Mum ve iğne durumları kripto para grafiklerinde beklenen bir durum değildir fakat bu durum sonrasında grafiğin ne şekilde bir yol çizeceği tahmin edilebilir. Bunu yapmanız için ise grafik formasyonunda destek noktalarını takip etmeniz ve direnç seviyelerinde ne şekilde bir hamle yapmanız ile doğru orantılı olacaktır. Grafik içerisinde gerçekleşecek olan teknik bilgiler kazanç oranlarını yükselteceği gibi her yatırım yapacağını alan içerisinde bu teknikleri uygulayabileceksiniz. Özellikle uzun yıllardır takip edilen grafik analizcileri bu teknikleri kullanarak yapacakları yatırımlar ile bir çok alanda yüksek kazançlar elde etmişlerdir. Grafik okunacak coin veya borsa işlemleri için en önemli nokta destek ve direnç noktalarını iyi bilmektedir. Bu durumları doğru orantılı şekilde takip ederek yapılacak yatırımlar sonucunda o hareketin ne şekilde bir yön çizeceğini bilmek kazancı artırmakla kalmayarak bir çok alanda başarı getirecektir.

Grafiklerin okunması için önemli bir diğer nokta ise seçilecek olan coin. Seçtiğiniz coinlerin pump durumlarına dahil olmaması ve grafiklerin doğru işlemesi için önemli bir etkendir. Son zamanlarda kripto paralara yapılan pump durumları yani aynı anda toplu alım işlemlerine karışmaması gerekmekte. Şayet aksi bir durum olması halinde grafik analizleriniz hiç bir işe yaramayacaktır.

 

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir