Kripto paraların ani düşmesi ve yükselmesi bir çok kripto yatırımcısını bir yandan sevindiren bir yandan üzen bir durumdur. Bu yükselmeler ve ani düşüşler ise coin içerisinde bulunan hacim , popülerite, piyasa geçmişi ve güncel finans gelişmeleri ile doğru orantılı bir şekilde hareket etmektedir. Özellikle kripto paraların ani düşmesi işlem bir çok altcoin için geçerli olan Bitcoin ile hareket edebilmektedir. Bitcoin hareketleri diğer altcoinleri etkilediği gibi piyasanında ne şekilde bir yön çizeceğini gösteren bir durum olmakta.

Kripto paraların düşmesine neden olan bir diğer alternatif ise sosyal medya etkisi diyebiliriz. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar bir coin için büyük öneme sahip olabiliyor. Olumsuz bir yorum yapıldığında etkisini kısa sürede gösteren düşüş eğilimine sahip coinler için bu duru m bir çok kişinin zarar ederek sonuçlanmasına aynı zamanda para kaybetmesine yol açabiliyor.

Yükselmesi de aynı şekilde sosyal medya üzerinden yapılan olumlu paylaşımlar bir çok kişinin o coin için alım listesine girmesi ile yükseliş trendi içerisinde olmasını sağlıyor. Kripto paraların gelecekte ne şekilde kullanılacağı ise merak edilirken bir çok ülke kripto para ile alışveriş imkanı sağlaması o coin için yükseliş ivmesi kazanmasına yol açabiliyor. Kripto dünyasında yaşanan gelişmelerinde bir çok coin için etkili olmasının yanı sıra 24 saatlik işlem hacimlerinin artması gibi durumlar söz konusu olabiliyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir