Kripto para borsasında son haftalarda yaşanan ani düşmeler bir çok coinde olduğu gibi ETH için de aynı etkiyi gösterdi. Bitcoin tabanlı bir çok altcoin düşmesine etkili olarak Ethereum ani şekilde düştü. Peki ETH neden düşüyor? Son günlerde yaşanan ekonomik gelişmeler ve pandemi etkisi ile insanların coin üzerinden yatırım yapma gibi bir popülerite oluşmasına olanak sağlaması ve ülkelerin kripto paralara olan davranışlarına bağlı olarak belirli oranlarda düşüş ve yükseliş görmek mümkün olabiliyor. Coin dünyasında yaşanan olumsuz gelişmeler örneğin kripto borsalarındaki dolandırıcılık gibi olumsuz durumların ülkelerin bu tür yatırımlara sıcak bakmaması gibi etkenleri de beraberinde getiriyor. Özellikle asya ülkeleri ve ortadoğu ülkelerinde bu tür riskli yatırımlara çok sıcak bakmamakla birlikte aynı zamanda avrupa ülkelerinin de tam tersine coin destekçisi olduğu görülmekte.

ETH YORUMLARI

ETH NEDEN DÜŞTÜ ?

ETH değer kaybetmesi arasında yer alan bir çok etken olduğu görülmekte. Bunların başında teknolojisini değiştirecek olan eth için eth 2.0 versiyonunun gelmesi ile birlikte yatırımcılar bu yöne doğru hareket edeceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda coin kralı olarak bilinen bitcoin üzerinde değer kaybetmesi de piyasada ki bir çok nakit ihtiyacının bu coin üzerinden gerçekleştiği tahmin ediliyor. Bitcoin ne kadar çok hızlı hareket ederse aynı altyapıyı kullanan coinlerde buna endeksli olarak yükseliş trendine girebiliyor. Son zamanlarda popüler olan madencilik işlemlerinde ise ETH kazımı bir çok kişi tarafından yapıldığı bilinse de değer kazanmasına bu durumun etkili olduğu söylenemez. Piyasaya ne kadar çok eth girerse değer o kadar az olacağı tahmin etmek zor değil.

ETH yatırımı yapmak aynı altın yatırımı yapmak gibi görülse de değer kazanması hızlı olduğu gibi değer kaybetmesi de o kadar hızlı olabiliyor. Son zamanlarda kullanılan borsaların başında gelen Binance üzerinden hızlı şekilde eth alım satımı yaparak daha yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün olabiliyor. Tabi alım satım işlemlerinde komisyon ödemeden yapmak için gerekli olan referans numaramız üzerinden kayıt olarak sizlerde %40 oranlarında daha az komisyon ödeyerek daha çok kazanabilirsiniz. %40 referans indirimi ile kayıt olmak için buradan üye olabilirsiniz.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    error: Kriptocoinler.com