Bitcoin ile alt üst olan kripto para borsasında yükselmesi beklenen coinler bir hayli artmış durumda. Özellikle bitcoin değer kaybetmeden önce yapılan coin yatırımlarının bir çoğu hala yükselmesini beklemekte. Manipule edilen coinler ve altcoinler gibi tüm kripto paraların yükselmesi beklenirken piyasa normale döndükten sonra yükselecek olan ilk 5 coini sizler için seçtik. Bu coinler bitcoin yükselmesi ile birlikte eş zamanlı olarak yükselişe geçecek coinlerdir. Seçilen bu coinler piyasada en çok işlem görmüş ve hacim değerleri ilk 5 içerisinde olan kripto paralar.

1. Dogecoin

2021 yılında en çok gündem olan dogecoin 0.50 kuruş seviyelerinde işlem görürken bir anda 6.5 tl olarak rekor derecede artış gösterdi. Bu durum Elon Musk manipulasyonu ile olsa da bir çok yatırımcı bu sayede parasını %100 artırdı. Piyasaların eski halinde dönmesi ile birlikte yükselmesi beklenen coinlerin başında dogecoin geliyor. Çünkü Bitcoin elon musk ile yükselecek ve doge coinde onu takip edecek. YTD.

2. Ripple XRP

Destekçisi ve projeleri bir hayli fazla olan ripple başındaki davalar ile mücadele ederken aynı zamanda kripto para borsası ile mücadele ediyor. Davaları son safhasına gelse de aynı anda piyasaların hareketlenmesi ile birlikte 5 dolar gibi bir değerlemeye ulaşması bekleniyor. Uzmanların yaptığı bu açıklama ile piyasalar normale döndükten sonra en çok tavan yapacak coinler arasında geliyor.

3. Ethereum ETH

ETH madenciliği ile birlikte kripto dünyasının 2. sırasını kimseye kaptırmadı. Fakat coin piyasalarında yaşanan olumsuzluklar eth tarafında büyük bir değişim yapması ve eth madenciliğinin bitecek olması ile birlikte ETH 2.0 versiyonu piyasaya çıktıktan sonra büyük oranda bir değişime gidecek. Değişim olumlu olması halinde daha fazla işlem hacmi ile değerleme yapacak olan eth için yatırım uzun vadeli olarak kazanç getirecektir. YTD.

4. Binance Coin BNB

Binance coin kripto para işletmecileri arasında ilk sırayı alması ve uluslar arası bir işlem hacmine sahip olması ile kendi kripto parasını her alanda geliştirmek ve desteklemek ile yükseltebiliyor. Özellikle Staking konusunda kendi kripto parası ile bir çok altcoini desteklemesi kendi başına değer kazanması için yeterli olacaktır. Binance sistemi üzerinden bir çok coini hızlı olarak al sat yapabilirsiniz. Komisyonsuz Kayıt için tıklayın.

5. BiTCOiN BTC

Kripto paraların devi bitcoin tarafında olumsuz bir durumun yaşanması bir çok altcoini olumsuz etkilemesi ile biliniyor. Her altcoin işlem özellikleri bitcoin üzerinden geçtiği gibi ne şekilde bir yön çizeceği tahmin edilemeyen coinler arasında. Bitcoin yükselmesi ile birlikte altcoinlerin zirve yapacağı tahmin edilse de bu durumdan etkilenmeyen coinler de var. BTC tarafında yaşanan gelişmeler sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ve manipule sistemleri ile desteğini devam ettiriyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com