Son günlerde yaşanan kripto para düşüşlerinin ardından nakit akışındaki hızlanma coinler neden yükseliyor sorusunu ortaya çıkartmış durumda. Popüler kripto paraların değeri son 24 saatte %20 oranlarında değişen değer kazançları ile yatırımcılarını sevindirdi. Kripto para piyasalarına da son 2 günde 198 milyar dolar değerinde bir nakit girişi yaşaması nedeniyle bu yükselişin asıl sebebi olarak biliniyor. BTC geçtiğimiz salı günü 28 bin dolar seviyelerinin altına düşmesi ile bir çok altcoin bu durumdan etkilenerek aşağı yönlü bir hareket çizdi. Bu yön çok uzun sürmemiş olsa da bir çok altcoin kar oranlarına geçmiş durumda değil. 24 saatlik süre içerisinde %15 oranında bir çok coin değer kazanırken bu coinlere olan yatırımların da tekrar hızlanması ile birlikte coinlerin kar oranlarına geçmesi bekleniyor.

KRİPTO PARALAR NEDEN YÜKSELDİ?

Coinlerin neden yükseldiği tamamen bitcoin odaklı olduğunu söylemek yanlış olmaz. BTC tarafında yükselişin diğer coinleri %5 oranında daha çok artırabildiği gibi bu artışı gören yatırımcılar ise hızlı nakit akışını coinlere yatırması ile bir çok kripto parayı harekete geçirebiliyor. Nakit düzeyde kalınması ile birlikte coinlerin her zaman değer kaybetmesi mümkün olabildiği gibi bu coinlerin ilerleyen zamanlarda ne şekilde yön çizeceği ise ekonomi dünyasında yaşanan gelişmelere bağlı olduğu bilinmekte. Kripto para uzmanları bu durumu olumlu ve olumsuz yönde yorumlayabiliyor. Bir çok kripto uzmanı bu düşüşlerin 2021 yılının sonlarına doğru rekor yükselişlere ulaşacağını dile getiriyor. BTC’nin düşüş yaşaması boğa pazarında altını doldurarak rekor kıracağı yönünde olsa da bir çok analist ise bunun aksine bir yorum yapıyor.

BTC tarafındaki düşüşlerin Çin ve Elon Musk odaklı olduğu bilinse de bu tür olumsuz gelişmeler her coinde olduğu gibi dev bir oluşumu da olumsuz etkiledi. Fakat bu durum çok fazla sürmeden 2021 yılının son aylarında rekor oranlara ulaşacağı uzmanlar tarafından iddia ediliyor. Grafikleri yorumlayan uzmanlar ise hala direnç seviyeleri ile ayakta durduğunu söylemesi ise yatırımcıları düşündürüyor. Geçtiğimiz yıl aynı aylarda bu oran yüksek bir seviyede hareket ederken 1 yıl sonra beklenen seviyelere ulaşmış değil.

Kripto paraların neden yükseldiği Binance üzerinden hızlı alım satım yaparak yatırım yapmanız mümkün olacak. %20 oranlarında komisyon indirimli kayıt olmak için tıklayın.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com