Kripto para piyasalarında coinler hızlı şekilde düşüyor fakat bir çok altcoin bu durumdan etkilenmeyerek yükselişine devam ediyor. Yaşanan bu düşüş nedeni bir çok altcoini etkilediği gibi kripto piyasalarındaki yatırım ve hacim değerlerini de olumsuz olarak etkiledi. En başta bitcoin olmakla birlikte buna bağlı olan ve aynı algoritma ile işlem gören bir çok altcoin eş zamanlı olarak %10 , %15 gibi değerler ile düşüyor. %10 bir değer kaybına uğrayan bitcoin diğer coinleri de etkileyerek daha fazla değer kaybetmesine yol açmış durumda.

Coinmarketcap piyasalarındaki değerler kontrol edildiğinde bitcoin ile birlikte en çok değer kaybeden ethereum oldu. %10.5 değer kaybı ile en çok zarar eden coinlerin başında geliyor.

EN ÇOK DEĞER KAYBEDEN İLK 10 KRİPTO PARA

Tether busd coin listede yer alması herhangi bir değişiklik göstermiyor nedeni ise bu coinler dolar endeksli olduğu için 1 dolar seviyelerinde hareket etmektedir. Dolar ile aynı değerlere sahip coinlerdir.

COİNLER NEDEN DÜŞÜYOR?

Bu coinlerin düşüş nedeninde ilk olarak ELon Musk bulunuyor, yaptığı paylaşımlar ve bitcoin odaklı tweetleri ile büyük oranda değer kaybetmesine yol açan bu duruma karşısında bir çok altcoin de bu durumdan etkilenerek zarar durumunda. Hatta geçtiğimiz günlerde hacker grubu anonymous tarafından bitcoin odaklı paylaşımları nedeni ile tehdit edilen Elon Musk bu davranışlarından vazgeçmiş değil.

Tabi durum sadece Elon Musk kaynaklı değil , Çin hükümetinin yaptığı bitcoin yasaklamaları ve bir çok ülke tarafından getirilen kripto para yasakları da bu duruma bir neden olarak biliniyor. Özellikle ABD tarafında vergi kısıtlaması gibi nedenler yatırımcı kaybetmesine yol açtığı gibi coinlerin de değerleri bu bağlamda yükseliş yerine düşüş trendine girmesine yol açıyor. Dünya çapında yaşanan bu gelişmeler ile yatırımcıların nakit akışına geçmesi ve her zaman olan bir durum olması alışkanlık haline geleceğinden artık coinlerin yükselişi dünya üzerinde yaşanan gelişmelere bağlı olduğu aşikar bir durum.

Kripto paraları al-sat yapan kişilerin bu dönemde daha dikkatli olması ve her zaman uzun vade yatırım yapmanın daha mantıklı olduğu bir dönem içerisine girdiğimizi unutmayın.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com