Kripto Coinlerin lideri bitcoin için gündeme dair gelişmelerin olumsuz olarak değerlendirmesinin ardından grafiklerde düşüş göstermesi ile bir çok uzman bu konuda yorumlarını ve grafiklerini paylaştı. Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Özellikle hemen hemen bir çok kripto para yatırımcısının merak ettiği bu durum karşısında kimse ne zaman ne olacağını tahmin edemiyor. Nedeni ise bir çok ülke ve kişiler tarafından yapılan yorum ve paylaşımlar sonucunda beklenen yükselişi göstermesinin yanı sıra düşüş göstermekte. Son olarak Çin ülkesinin bitcoin yasaklaması ile %10 bir değer kaybetmesi bu kripto paraya olduğu gibi altcoinlerin de düşüşe geçmesine neden oldu.

Uzun bir aradan sonra 40 bin doların altına düşerek 32 bin dolara kadar grafiği devam etti. Elon Musk merceğinde olan bu coin için çok fazla elektrik harcamasından kaynaklı olarak desteklemediğini hatta Doge coin ile kıyaslama yaparak daha az enerji tüketerek değerlenen bir coini desteklemek istediğini söyledi.

Elon Musk Tweeti ;

Kuzey Amerikalı bitcoin madencileri ile görüştüğünü , Yenilenebilir enerji kullanması konusunda çalışmalar yapılacağına dair gelişmeleri desteklediğini belirtti.

Bu tweet ile bira olsun yükselişe geçerek 40 bin dolar seviyelerin üzerine tekrar çıkış yaptı. Fakat bu durum çok uzun sürmeden tekrar 40 bin dolar altında düşüş gerçekleşti. Elon Musk tarafından desteklerini sürdüreceğe benzeyen bu coin için diğer altcoinlerde yükselmesini en çok beklediği btc olmakta.

Uzun zaman sonra büyük bir düşüş yaşayan BTC için uzmanların yorumları genellikle “alım fırsatı” olduğu söyleniyor. Yatırım tavsiyesi olmayan bu yorumlara karşı bir çok kişinin BTC aldığı görülürken yükselişin beklenen seviyelerde olmadığı görülüyor. BTC bu seviyelerde alındıktan sonra yaklaşık olarak 3-5 ay sonra tekrar 60 bin dolar üzerine çıkması iddia ediliyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir