2021 yılı kripto dünyasının en çok zirve yaptığı ve popüler olduğu yıl olarak tarihe geçecek. Kripto coinlere yatırım yapan kullanıcılar 2021 yılındaki araştırmalara göre %70 oranında bir artış gösterdi. Bunun sebepleri arasında hızlı para kazanma isteğinde olan kişiler gelmekle birlikte bir çok ünlü isim kripto paraların geleceğin para birimi olacak şeklindeki yorumları ile adeta trend olmasına neden oldu.

Dünyanın en büyük şirketleri kripto paralar ile ödeme almanın yanı sıra bir çok kripto parayı desteklemesi ile bilindiğinden yatırımlarını en üst seviyelerden yapmaya özen gösteriyor. Peki 2021 yılının 2. çeyreğine yaklaşırken hangi kripto paralar yükselecek?

DOGECOİN

Doge 1 dolar olacak mı? 2021 yılında en çok konuşulun ve trend olan bu coin için uzmanların 1 dolar seviyelerine çıkacağı tahmin ediliyor şeklinde yorumları ile yatırımcıları sevindirdi. Doge ile bağlantısı olan Elon Musk ve diğer ünlü isimlerin tweeter üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile işlem hacminin yükselmesine sebep olurken aynı zamanda bir çok kripto yatırımcısının merceğine girmesini sağladı.

SHIB COİN

Shib coin piyasaya 2021 yılında giriş yaparak yeni coinler arasında adından en çok söz ettirenler listesinde yer alıyor. Bu coin bir japonyadaki bir av köpeğinin ismini alması ile hayvan severlerin takibine girmeyi başardı. Yine sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile değerini 2x katlayan bu coin için geleceğin kripto para gözüyle bakılıyor.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: Kriptocoinler.com